2014 m. rugsėjo 8 d., pirmadienis

Įtrūkęs MB w124 vairo stiprintuvo kronšteinas (tęsinys)

Ėmiausi vairo stiprintuvo siurblio - tik jo trūksta, kad galėčiau uždėti diržą. Nupirkau riebokšlį pagal turimą w201 siurblio dalį, taip pat ir didelio skersmens O formos sandarinimo žiedų (o-rings), išardžiau siurblį. Bet  negerų įtarimų kilo nuimant fiksavimo žiedą - jis kitoks (iš spyruoklinės vielos). Na, o netrukus paaiškėjo, kad skirtumų dar daugiau ir pakeisti tik priekinės korpuso dalies įmanoma. Trečiojoje nuotraukoje matosi veleno skirtumai. Kairėje iš w201 buvusio 85bar slėgio siurblio, dešinėje w124 110bar siurblio. Teko surinkti atgal. Teks ieškoti kito arba vėl ardyti ir virinti tikintis, kad įkaitus nebus pažeista įvorė.

Mercedes w124 300D cracked power steering pump mounts repair and partial reseal.


Update #1
124.130 (300D) su 603 varikliu buvo siurbliai su šiais kodais:
124 460 02 80 arba 124 460 06 80, 124 460 17 80. Vėliau? jau su "210" kodo pradžia 210 466 03 01, 210 466 02 01. Atrodo, kad skiriasi vienos iš žarnų jungties diametras.

Update #2
Vėl išardytas, sėkmingai suvirinta įtrūkusi priekinė dalis, pakeistas veleno riebokšlis (19x30x7mm), sandarinimo žiedai. Surenkant reikia atkreipti dėmesį į rotoriaus plokšteles, esančias jo įpjovose - jų į išorinę pusę nukreipta brauna užapvalinta ir blizgesnė. Galiausiai tik surinkęs valydamas išorę pastebėjau, kad trūkęs ir korpusas.  Nenoriu dar kartą ardyti, reiks pagaminti naują plieninę tvirtinimo plokštelę, kuri laikytų siurblį iš galinės pusės visais keturiais varžtais (originali tik dviem).

Power steering pump reasembly after welding. Also changed shaft seal and few O-rings... and found another cracked place on pump body.

 
Update #3
Pagaminta plieninė galinė tvirtinimo plokštelė, prie kurios siurblį galima tvirtinti 4 varžtais. 

Custom made bigger steel bracket plate for power steering pump which mounts on 4 bolts instead 2.


Update #4
Galutinis rezultatas. Plokštelė padengta cinku, geltonai pasyvuota ir paruošta sumontuoti atgal. 3 foto siurblys jau vietoje.
Finished, zinc (yellow passivated) plated mounting plate. 3`rd photo power steering pump in place


2014 m. rugsėjo 2 d., antradienis

Smėliasrovės tobulinimas 2 dalis

Pagaliau pabaigta raudonoji "sraigė" - oro filtro korpusas ir smėliadėžės viršuje primontuotas fanerinis flanšas prie kurio ji tvirtinsis. Filtro korpusą pagaminau iš cinkuotos skardos ir 18mm storio faneros. Viename galų išfrezavau angą apvaliam dangčiui, kuriame įmontuotas 125mm skersmens atvamzdis ortakiui. Laikinai jungiasi su nedideliu 2100l/min našumo ventiliatoriumi. Dangtis prispaudžia filtrą, o sujungimas tarp jo ir korpuso išfrezuotame griovelyje sandarinamas gumine tarpine. Kitos neardomos siūlės - poliuretaniniu hermetiku.
Ima atrodyti, kad reikėjo daryti ir cikloną dulkių atskyrimui, bet taip kompaktiškiau, o ir smėliuoti jau seniai reikia, tad kurį laiką teks apsieiti su šia versija. O gal pakeitus abrazyvą į kitokį to ir pakaks.








20150309 atnaujinimas. Patobulintas oro kompresoriaus valdymas. Išpjoviau gabalėlį vamzdžio einančio į oro resiverį, užsriegiau ir sumontavau 3/4 colio atbulinį vožtuvą bei privirinau veržlę vamzdeliui (panaudotas varinis automobilio stabdžių vamzdelis) einančiam iki slėgio sumažinimo vožtuvo. Dabar išsijungus kompresoriui jis išleidžia suslėgtą orą esantį vamzdyje iki atbulinio vožtuvo ir vėliau įsijungia be didelio pasipriešinimo. Taip pat į paleidiklių dėžę įmonatavau seną automobilinį manometrą. Ir palikau nelabai reikalingą (tą patį atlieka mygtukas ant slėgio relės) neautomatį valdymą, kuris dubliuotas mygtukais ant smėliasrovės kabinos, tad galiu išjungti būdamas prie jos.
Liko pakeisti nesandarų apsauginį vožtuvą, prijungti oro talpas (resiverius) ir dar diržams apsaugą pagaminti... Gal tada ateis laikas ir oro sausintuvui. Bet prieš tai smėliasrovės kabinai reikia geresnių durų ir simetriško piltuvo smėliui apačioje, teks perdaryti.